זעקת האמהות

זעקת האמהות

זעקת האמהות

זעקת האימהות 

 בקואליציה למען הילדים והמשפחה חברות גם נשים רבות. 

נשים רבות נענשות בגלל שהן בנות משפחה של גברים גרושים (האמהות והאחיות של הגבר), או שהן הנשים החדשות בחיי הגבר.  מעמדן של נשים אלה נסוג מפני "הגרושה הראשונה" שהיא תמיד בעלת מעמד העל בבית המשפט למשפחה.  נשים אלה נפגעות מיישום עיקרון "טובת הילד", ע"י השופטים והעובדים הסוציאליhם, כאשר בדרך כלל עיקרון טובת הילד מזוהה עם טובת הגרושה הראשונה. 

יחד עם זה נשים רבות נפגעות מאספקט אחר של דיני המשפחה בישראל:  התערבותן של פקידות הסעד בשם עיקרון "ילדים בסיכון".

מדובר בנשים מכל מיני סוגים: 

(1)  אמהות שהתחצפו לעובדת סוציאלית, או שפגעו באגו של עובדת סוציאלית, גם אם מעמדן הכלכלי איתן.  נשים אלה מנותקות מילדיהם ללא רחמים רק בשם עלבונה של העובדת הסוציאלית. 

(2)  חד הוריות שאינן יכולות לגמור את החודש, ולכן הילדים "נראים מוזנחים", או שאין כסף לקנות להם אוכל.  במקרה זה העובדות הסוציאליות מכריזות על הילדים בסיכון" וחוטפות אותם לאומנה או לאימוץ. 

(3)  נשים נשואות אשר יחד עם בעליהן לא מסוגלים לגמור את החודש, ושוב העובדות הסוציאליות רואות בילדים אלה מטרות להוצאה מהבית תחת האצטלה של "ילדים בסיכון".

(4) נשים הנפגעות "רנדומלית", כתוצאה מחוסר המעש של העובדות הסוציאליות או כתוצאה מהלשנה (מה שנקרא "חובת דיווח") של שכן, גננת, עובר אורח או סתם חיסול חשבונות אישי ונקמות.  למשל עובדת סוציאלית משוטטת בחדרי לידה, ומרחרחת.  אם היא שומעת על אמא אלכוהוליסטית, היא מייד תפעל לחטיפת התינוק הנילוד.  גם בני נוער בסיכון כתוצאה מהלשנה.  כך למשל הוצאה נערה בת 14 למרכז חירום כי הופצה שמועה שהיא "מתעסקת עם ערבים".  

כל אותן נשים נפגעות ביקר להן.  הן מאבדות את הילדים ומוצבות בפניהן דרישות דרקוניות ובלתי אנושיות על מנת להחזיר את הילדים לחזקתן.  אלה נשות "זעקת האמהות". 

נשים אלה אינן מקבלות כל תמיכה מארגוני הנשים הממסדיות (ויצ"ו, נעמ"ת או אמונה) אשר מתיימרים לדבר בשמן בכל פורום אפשרי.  הן נזנחות לאנחות, מתמודדות עם בית המשפט לנוער, שהוא "בית המשפט" הסודי ביותר במדינה, עם חוות דעת מוזמנות מראש של בעלי מקצוע שבכלל לא רואים את האימא, האבא או הילדים, עם עובדות סוציאליות שאין להן אלוהים, אין להן ביקורת או משמעת, ועם שופטות נוער ששוכחות כי עליהן לשמוע מההורים ומהילדים, לא מקיימות סדרי דין, לא מאפשרות יצוג ע"י עו"ד, מסלפות פרוטוקולים, ונגועות בהכשרה קלוקלת, לפיה תפקידן הוא להיות חותמת גומי של העובדות הסוציאליות.  

באורח אירוני אותן נשים חשות הזדהות וסימפטיה דווקא בקרב הגברים הגרושים, שחווים זוועות דומות, והן יוצאות להפגין ולהביע מחאתן יחד עם האבות הגרושים.   

הקבוצה מתחזקת אתר המשמש שופר לזעקות השבר של הורים המורחקים על לא עוול בכפם מילדיהם, בשל התערבות ברוטלית מצד שרותי הרווחה כשמערכת המשפט משמשת חותמת גומי לתסקירי פקידת סעד. באתר מופצות עדויות הורים שילדיהן נגזלו מהם על ידי רשויות הרווחה. לאתר זה נלווית קבוצה בפייסבוק הנקראת: "זעקת האמהות".

שלחו עדויות למייל: lorish69@gmail.com או שתתקשרו ללורי שם טוב 054-5320390.

קישורים:

 

2 תגובות בנושא זעקת האמהות

  1. פינגבאק: כנס ועדת סילמן האלטרנטיבית – משבר אמון בעובדות הסוציאליות | מינהל שירותים חברתיים בישראל

  2. מאת שןש‏:

    היכנסו לדף סינדרלה שוברת שתיקה" בגוגל או אליי ולא תאמינו מה עברו שני ילדים יתומים בגלל רשלנות רווחת רמת גן ורחובות אצל אומנה משך 11 וחצי שנים ,רצח אופי היתעללויות ,רעב ועוד ,קיראו שתפו ,הילדה שם זו אני היום בת 45 וחצי מוכנה בפנים חשופות לחשוף הכל ,כל האמת למען ילדים בסיכון וטעויות בעתיד של גורמי רווחה ברמת גן שהרסו חיים שלמים של חסרי ישע,וזה בקטנה!!! אם ישנו עיתונאי אני מוכנה לגולל הכל עם הוכחות ,אחי זרוק ברחובות בגללם ,למזלי שרדתי ,אבל אם לא …….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *