כנס אקדמי: טיוח הפשיעה הנשית

Print Friendly, PDF & Email

30/5/2011 אריאל, 31/5/2011 נתניה – כנס אקדמי בנושא "פשיעת נשים", באוניברסיטת אריאל ומכללת נתניה.  באריאל, ירצו יקירי הקואליציה, גיל רונן, יו"ר "הפמיליסטים", וחה"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ'.

במשך שנים נטתה הקהילה האקדמית והמשפטית לסלוח לנשים פושעות תוך המצאת תיאוריות מופרכות שהנשים יותר עדינות, ואין בהם גנים אלימים מטבעם.  האקדמיה הנאורה טענה שנשים נגררות לפשע אך ורק ממניעים כלכליים ועוני, לעומת גברים, שאותם נוח לצייר כמצ'ואיסטים בהם מקנן די-אן-איי של אלימות שרק מחכה להתפרץ.  האקדמיה, במיוחד באנגליה, טענה שנשים מאולצות (חברתית) להסתכן בפשיעה בגלל האינסטינקט האימהי, על מנת לדאוג לילדיהם שהילדים לא  יישארו בלתי-מטופלים או בחוסר כל, ואם אין עדיין ילדים, בכל זאת נטען שהאישה לוקחת סיכונים על מנת שתוכל להביא ילדים לעולם ולכלכל אותם באמצעות פירות הפשע, ועל כן הן נגררות לפשע בגלל יצר הרבייה והבאת ילדים לעולם.

רק לאחרונה בערוץ 10 הכתבת הפמיניסטית הפנאטית טליה קינן פלד העלתה סדרת כתבות הזויות בהן טענה לגבי כל אבא, באשר הוא, שכשמגיע יום הגירושין, "יום בהיר אחד קם אבא ומחליט להפנות עורף לילדיו".  דרוש אומץ לבוא ולחשוף את האמת בנושא ה"פשיעה בוורוד".

גיל רונן ירצה בנושא: "פשע נגד מדע הקרימינולוגיה? מבט מבחוץ על פוליטיקה מגדרית וחקר האלימות בין בני זוג", וחה"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' תרצה על : "נשים ופשע".  ביום השני בנתניה, בין הדוברים יהיו ד"ר יואב מזא"ה ועו"ד אבי חימי.  ד"ר יואב מזא"ה ירצה על : "אמהות הפוגעות בילדיהן: כיצד מטפלת המערכת המשפטית באמהות מתעללות?", ועו"ד אבי חיימי: "פרוצדורה פלילית וענייני מגדר".

שאר הנושאים בכנס: דפוסי התנהגות פליליים בקרב מכורות-לשעבר לסמים, נשים כבלדריות סמים, האם "טיפול עדין" במתמכרות לסמים אפקטיבי? כיסוי עיתונאי לרצח ע"י נשים בישראל, פוליטיקה רדיקלית וטיוח פשיעה נשית ב"מדע" הקרימינולוגיה, הקושי של נשים עברייניות להכיר בעובדה שהן עברו על החוק, הבדלים בדפוסי התנהגות של פשיעה נשית מסוגים שונים:  סמים, אלימות ופשעי מרמה, מאפייני עבריינות נוער בקרב נערות, ענן הטיוח וההסתרה סביב נשים עברייניות צווארון לבן, עבריינות כאידיאולוגיה בקרב נערות מתבגרות לאור אכזבתן משלטונות המדינה, רוצחות סדרתיות – מניעים, דרכי פעולה, והתהליך החברתי שהוביל אותן לכך, וגרימת נזק לילדים ע"י נשים.

אורחים מחו"ל ידברו על תחושת הקורבן בקרב נשים עברייניות בארה"ב, האפקטיביות של עונשי מאסר מקוצרים לנשים, ועל הערכת מסוכנות לעבריינות נשית.  לסיום, דר' שרון אהרוני גולדברג תסביר מדוע המערכת מתלבטת אם בכלל לאסור נשים עברייניות רכוש בבית כלא, או לשחרר אותן בנזיפה קלה.

אם יתמזל מזלכם אולי יגיעו פרופ' רות הלפרין קדרי או דפנה הקר לזרוק עגבניות על משתתפי הכנס….  כב' השופטות מקייס, רוטשילד, טובה סיון, ומירה דהן כנראה יחרימו….

להוריד:  תוכנית הכנס האקדמי "פשיעה נשית" באונ' אריאל ומכללת נתניה – מאי 2011

כיסוי התקשורת:  "ח"כ שמאלוב: "הפמיניסטיות משמרות הפער"" – בועז ווליניץ Walla

ראו למשל: האב תיעד ונדהם: האם התעללה קשות בילדיהם  תקציר: "א' ראה שוב ושוב חבורות על גופם של ילדיו, בני שלוש ושבע, שהתגוררו עם אשתו בנפרד. אחרי שהחליט להתלונן, רישת את הבית במצלמות וגילה: בכל יום היו חשופים הילדים לאלימות קשה מצד אמם. בהוראה בית משפט האם הורחקה והוא קיבל לידיו את הילדים…  אחרי חודשים בהם האם הכחישה כל אלימות מצדה, פנה א' למשטרה וסיפר על סימני האלימות שגילה על גופם של הילדים. "אמרו לי: ' אתה צריך להוכיח שבאמת היא אלימה, אחרת לא יעשו לה כלום. היא תגיד שאתה אלים, אתה תיכנס לכלא והיא לא".

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה