ועדת שניט לביטול חרפת הגיל הרך – דו"ח סופי יתעכב עוד שנים

Print Friendly, PDF & Email

26/7/2011 הוד מעלתו פרופ' דן שניט מודיע שאין לו כל כוונה לפרסם את דו"ח וועדת שניט בזמן הקרוב.  להיפך, עכשיו החליטו בוועדה לכתוב פרק חדש לגמרי, פרק חסוי ומיסתורי שלדעתו של שניט, אין צורך שהציבור ידע במה מדובר.  שניט מוכן לומר שדו"ח הביינים שפורסם ובו ממליצים על ביטול חזקת הגיל הרך, הוא הדו"ח הסופי לגבי מה שכתוב בו, אבל עכשיו שהחליטו לכתוב פרק חדש, "צריך לחכות עד לפרסום הדו"ח הסופי". האם זו חלמאות של פרופסורים או מעילה באימון הציבור?  כבודו דוגר על פרסום הדו"ח כבר 6 שנים, ואינו מוכן להתחייב למועד סופי לפרסום. כבודו גם איננו חושב שהוא חייב דבר לציבור, כי הוא בסך הכול מתנדב, ואנו שואלים אדוני, בשביל מה התנדבת???

בוועדה יושבים, בעיקר, אוסף נשים צבועות, אשר טוענות שמגיע להן שוויון כי הן מקופחות (וגם זה שקר דממגוגי), אבל כשמציעים להם לנקות את ספר החוקים מכל סממני ההפלייה, כך שסוף סוף החוק בישראל יהיה שוויוני והוגן, זה כבר לא נראה להם, ואנו עדים לתירוצים מאולצים ושקריים מדוע לנשים נוח עם חרפת הגיל הרך.  אפילו בדרום אפריקה קיימת חזקת משמורת משותפת.  כנראה האפריקאים פרימיטיביים, ונשות ישראל הן אלה שיודעות מה טוב לעולם.  אין ספק שחרפת הגיל הרך מונעת מבצע כסף.  חמדנות לשמה.  גם ככה המזונות בישראל גבוהים כמעט פי 4 ממה שנפסק בכל מדינה מערבית אחרת, שם המזונות הם אחוז מההכנסה, בלי קשר לצורכי הילדים, וה"מדור" של האישה.   הגדילו לעשות בוועדת שניט, כאשר הושיבו שם את דפנה הקר.  דוקטורית שמאמינה שנישואין הם מוסד רע מיסודו, ויש לחנך את הציבור לקבל את רווקותן של נשים, כמנוף להגשמת הפוטנציאל הגלום בהן, ושהנישואין מדכאים להן את הגשמת הפוטנציאל.  קראו את אוסף השטיות של דפנה הקר, כאן: מעבר לבתולה זקנה ולסקס והעיר הגדולה – רווקות כאפשרות חשובה לנשים.  ואנו השפויים והשפויות שואלים את דן שניט, איך נתת לאחת כזאת, שדיעותיה ממש, אבל ממש, חורגות מהנורמה, לשבת ולכתוב דעת מיעוט נגד האבות שהיא כה מתעבת?  אנו מקווים ששניט יעלים כל זכר לישיבתה של כוהנת החד-הוריות, דפנה הקר, מהוועדה.

מי שרוצה לטעום מחירטוטים טריים יותר של דפנוש קקר, סורי, דפנה הקר, עלק "מרצה בכירה באוניברסיטת ת"א" מוזמן לקרוא בוואלה: הגיע הזמן לפמיניזם לגברים:  "הגברים עוד לא הבינו איזה מחיר הם משלמים בגין הסדר החברתי הפטריארכלי. רבים מהם עוד חושבים שתרבות המאצ'ו פועלת לטובתם ולא רואים איך מגוון אופני חיים נחסם בפניהם"…  "עכשו הגיע הזמן להסביר לגברים שהם חייבים להצטרף למעגל הפמיניסטי, לא למען הנשים אלא למען עצמם. הוגות ופעילות פמיניסטיות צריכות לטכס עצה, עם מעט הגברים הפמיניסטים בסביבה, [גדעון סער???] כיצד מתחילים לחשוב פמיניסטית על גברים, אל גברים ולמען גברים. רק אם נצליח לשכנע שפמיניזם רלוונטי לגברים נוכל להתקדם אל עבר חזון א-מגדרי".  דן שניט, הלו???  קראת מה הקר שישבה בוועדה שלך רוצה?  חזון טרנס-סקסואלי.  לא חזון שוויוני, אלא חזון נטול-מיניות?  אם ככה, מאיפה יגיעו הזרעים שיפרו את הביציות בעולם א-מיגדרי אולטרה-פמיניסטי?

ובינתים, חברי הקואליציה פנו לדן שניט בזו הלשון, וביקשו ממנו ישיבה נוספת טרם נעילת הוועדה:

פרופ' שניט היקר

אני אבא מנותק מילדיו, או שאיכות הקשר ביני לילדיי איננה מספקת.  מאז המלצות הביניים של הוועדה, המצב בבתי המשפט למשפחה רק החמיר והוחרף כלפי גברים.  היום בקושי אפשר לקבל דיון או הוכחות, וישנם אבות המדווחים ששופטים לא מאפשרים להם לחקור פקידות סעד, או שניתנים פסקי דין למשמורת במעמד צד אחד ללא משפט בכלל (כך נוהגת טובה סיון למשל).  אנו מבקשים הזדמנות נוספת לכינוס הוועדה ושמיעת עדויות חריפות ביותר על הסלמת המצב בבתי המשפט למשפחה נגד גברים.

כמו כן, אין במסקנות הביניים כל התייחסות לטרור שמשליטות פקידות הסעד על גברים נורמטיביים ועל כך הוגש בג"צ נגד משרד הרווחה, בג"ץ 2111/11, אשר מתאר ניתוקים מהילדים, כאשר כל המערכת מתגייסת לשרת את מאווי האישה.

כמו כן, אין בדו"ח הביניים התייחסות ל 200 התאבדויות של גברים גרושים בשנה, אשר ניתן להניח שחלק ניכר מהמניע הוא אובדן הקשר עם הילדים, ולסיום אנו מבקשים הוצאת כל זכר לתרומתה של הגב' דפנה הקר לוועדה.  דעותיה של הקר אינן נורמטיביות.  במאמרה "מעבר לבתולה זקנה" היא טוענת שמוסד הנישואין ראוי להעלם מהעולם, ויש לתת כלים לנשים ללמוד לחיות כחד הוריות, היות ולטענתה מוסד הנישואין מדכא את הפוטנציאל הטמון בנשים, הנישואין מגבילים את חירותן של נשים בהשוואה לרווקות, וכן לטענתה "יש לשנות את המשפט בכך שלא יסמן את הנישואין כאפשרות המועדפת לנשים, ולא ידחק נשים רווקות לשוליים החברתיים".  עם כל הכבוד, אישה בעלת דעות שכאלה איננה משקפת את ערכי החברה הישראלית, והיא זיהמה בנוכחותה בוועדה את איכות הדיון במטרות הנעלות של טובת הילד.  כיום אנו רואים החרפה ביחס בתי המשפט למשפחה ובאנטגוניזם נגד גברים, ובניתוק האבות ומשפחותיהם המורחבות מילדיהם, בהשראתה של הגב' הקר, ועל כן אנו מבקשים הזדמנות אחרונה להופיע בפני הוועדה טרם נעילתה.

אבא!

בינתיים מתגייסת גם הלשכה לסיוע משפטי, במימון משרד המשפטים, להילחם בהורות שווה, וחוק חזקת הגיל הרך.  בכתב העת החדש של הסיוע המשפטי,במאמר מגעיל ודוחה של עו"ד אמנון גבעוני, ראש מדור מעמד אישי, הלשכה לסיוע משפטי- מחוז חיפה, הוא נירתם ללא חת להילחם בחצי מאוכלוסיית ישראל, אלו שאינם נשים, ובאמצעות עיטו המושחזת מגלה נטיות ליבו:  לדעתו יש לרמוס ולכתוש את זכויות הגברים במדינת ישראל.  הבעייה עם עו"ד אמנון גבעוני היא שהוא שוכח שהלשכה לסיוע ממומנת ע"י המדינה ולא ע"י ויצו או נעמת, ומשכך עליו להיות מחוייב שלטא להפלות בין אזרחים על בסיס מין.

ראו את דברי הבלע של האדון גבעוני: מאמר דעה לקראת פרסום הדו"ח הסופי של ועדת שניט.

לשם איזון קיראו מאמר של עו"ד יעל גיל שאלות ותשובות בעניין הצעת החוק של חברת-הכנסת יוליה שמאלוב-ברקוביץ'.

ראו גם:  הורים גרושים בישראל מחכים למסקנות ועדת שניט. כי דברים עומדים להשתנות – מאמר של קובי בן שמחון בהארץ 22/10/10.

ראו גם:  חזקת הגיל הרך והשפעתה על קביעת משמורת וסדרי ראיה ועל הקשר של האבות עם ילדיהם לאחר גירושין – האם הגיע העת לבטל חזקה זו? עבודת מאסטר של סוזי שנפלד מאוקטובר 2007.  אמנם דבריה מהוססים, כיאה למאסטרנטית, וניכר שהיא מפחדת מחמתה של הסיסטרהוד הנשית, אבל סוזי אחת מהבודדות שהעזו לכתוב אנטי-תזה לרוחות הנושבות בבית הספר לעבודה סוציאלית על-שם בוב שאפל באוניבסיטת תל אביב. 


פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה