8/2012: מסוגלות הורית

Print Friendly, PDF & Email

באוגוסט 2012 נערך הכנס הראשון של הקואליציה למען הילדים והמשפחה אשר עסק במבחני מסוגלות הורית לצורכי משמורת והסדרי ראייה.  הכנס התקיים בבית אריאלה בתל אביב, בהנחיית כינרת בראשי.  הופיעו דר' תרצה יואלס ומוטי ארגוב אשר עבד במכון שלם, המכון שעדיין זוכה למירב ההפניות ממשרד הרווחה ובתי המשפט ועושה הון תועפות של כסף.  מבחני מסוגלות הורית עולים בין 15,000 ש"ח ל 30,000 ש"ח.  בדרך כלל האישה מגיעה לאינטראקציה עם הילדים כאשר הם במשמורת זמנית שלה.  הם מגיעים מביתה וחוזרים לבית האם.  האב לרוב מגיע לאחר חודשים של נתק.  מבקשים מהם לשחק עם הילדים, ומדובבים את הילדים להלשין על ההורה הרע.   

דר' תרצה יואלס:  מבחני מסוגלות הורית ומרכזי הקשר נועדו להנציח את חזקת הגיל הרך

דר' תרצה יואלס מסבירה שמרכזי הקשר הם תולדה של חזקת הגיל הרך, שנועדה לשרת את הנצחת המשמורת אצל נשים.

מוטי ארגוב עובד לשעבר במכון שלם מכה על חטא

גם המאבחנים של מסוגלות הורית מכים על חטא ומודים שהגיע הזמן לבטל את מבחני הקלון ההורי, מבחני המסוגלות ההורית. מוטי ארגוב, מי שעבד לשעבר במכון שלם, מודה כי מדובר בטעות חסרת תוחלת לחייב הורים להוציא מכספם כדי לבחון את הורותם. מכיוון שהמאבחנים קוראים את דו"חות הסעד, ההורים אינם נבחנים נטו על יכולותיהם הפסיכו-דיאגנוסטיות, והם מושפעים ממה שכתבו פקידות הסעד ומכתבי הטענות, וממה שפקידת הסעד רוצה שתהיה התוצאה הסופית.

אורי יעקב

אורי יעקב, בכנס מסוגלות הורית שהתקיים ב 14/8/2012 העלה טענות חמורות נגד השימוש הקלוקל במבחני מסוגלות הורית, שאינם משקפים דבר. עו"ד ליאור לב, הצביע על תופעה לפיה מכוני האבחון הפסיכו-דיאגנוסטים לכאורה, באופן תמוה ממליצים כמעט תמיד על משמורת לאימא. נטען שמכוני האבחון פועלים בשיתוף פעולה עם פקידות הסעד ושירותי הרווחה, אשר מזינים מראש את המאבחנים במידע מגמתי, על מנת ליצור מסקנות מגמתיות כמבוקש. לטענת עו"ד ליאור לב הצלבות של דו"חות מהמכונים הבכירים בארץ גילו שהדו"חות כתובים בשיטת "copy paste" "העתק והדבק" , כאשר מלבישים על הגברים תמיד את אותם "פגמים פסיכו-דיאגנוסטיים" כדי להשאיר מקום לנשים לשמור על המשמורת אצלן.

כתיבת תגובה